Skip to main content

„Otwierajcie wrota, niosą nam tu wieńce ze szczerego złota.
Przynieśli nam te wieńce z kłosów naszej ziemi, ślicznie przewijane wstęgami krasnymi.
Bodaj się te ręce z naszymi złączyły, co te śliczne wieńce ze złotych zbóż uwiły.”

Tymi przepięknymi słowami poezji Marii Konopnickiej rozpoczęły się uroczystości dożynek gminnych, w niedzielę 4 września 2016 roku w Racocie.

Nasze stowarzyszenie równiez uczestniczyło w tej uroczystości.

W namiocie udostępnionym przez Stowarzyszenie LGD Gościnna Wielkopolska członkinie stowarzyszenia przygotowały pyszne smakołyki z darów przydomowych ogrodów. Były potrawy z dyni: kompot, zupa, naleśniki, leczo, placki, chleb  i dyniowe babeczki, z cukini: roladki, masło, ciasteczka. Stoisko nasze cieszyło się ogromnym powodzeniem. Wszystkim bardzo smakowały przygotowane potrawy. Bardzo dziękujemy paniom zaangazowanym w przygotowanie tych pyszności: Joli Kalewskiej, Natalii Kalewskiej, Mariecie Szkudlarskiej, Kasi Zmarz oraz dziewczynom Paulinie, Karolinie i Ani, które pomagały przy wydawaniu potraw

Równiez podczas występów zaznaczyliśmy swój akcent. W ramach realizowanego przez nasze stowarzyszenie projektu pani Kasia Naglik przygotowała z dziewczynkami w wieku 3-6 lat pokaz taneczny. Z tej okazji ubraliśmy dziewczynki w kolorowe spódniczki uszyte przez panią Agę Kaźmierczak. W treningach wspierała nas pani sołtys z Racotu Jolanta Beszterda organizując miejsca treningów oraz rodzice dziewczynek, którym serdecznie dziękujemy za wielkie zaangazowanie.