Skip to main content

PRZYGODA zapisana na całe życie

               Wirus i stan pandemii zahamował wiele działań i aktywności zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Zdajemy sobie sprawę, że społeczeństwo się starzeje, jednak ten stan nie może wpłynąć na przyszłość Gminy Kościan. Stąd przygotowania do wyborów do drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Kościan.

Jeżeli jesteś ciekawy, chętny do działania, masz doświadczenie w działaniach wolontarystycznych albo nigdy tego nie zaznałeś ale jesteś kreatywny – koniecznie zgłoś swoją kandydaturę do Młodzieżowej Rady Gminy Kościan.  Nie martw się brakiem wiedzy i umiejętności, bowiem w trakcie trwania kadencji będziecie mieli zapewnione wsparcie ze strony ekspertów, ale także opiekuna Młodzieżowej Rady Gminy Kościan. Młodzieżowa Rada jest organem doradczym dla Wójta i Rady Gminy. Deklarują oni chęć poznania opinii młodych ludzi, bowiem zdają sobie sprawę, że w nich tkwi potencjał. To wy wykształcicie się – potem wrócicie w swoje rodzinne strony albo zostaniecie w innych aglomeracjach. Aby uniknąć „migracji” przedstawiciele samorządu chcą abyście zabierali głos w ważnych dla Was sprawach, żywiąc nadzieję, że dalej będziecie kontynuować pracę na rzecz swoich małych społeczności, będąc już pełnoletnimi obywatelami.

Działalność w Młodzieżowej Radzie to odpowiedzialność, praca w wolontariacie, ale także dobra zabawa, gdyż będziecie kreować rzeczywistość, w której chcecie funkcjonować. To szereg korzyści, które w dorosłym życiu są nieocenionym elementem, którym będziecie mogli chwalić się w swoich dokumentach aplikacyjnych. Zdobyte umiejętności otworzą Wam niejedne drzwi w karierze zawodowej, a także poprawią Waszą komunikację z drugim człowiekiem.

Ta przygoda w Młodzieżowej Radzie Gminy Kościan może stać się Twoją szansą. Zgłoszenia kandydatów przyjmują opiekunowie Samorządów Uczniowskich w naszych szkołach.

Jeśli nadal masz wątpliwości lub też chciałbyś o coś dopytać udzielimy wszelkich informacji (tel. 503 013 259 – prezes Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Gminy Kościan).

Wybory zostaną przeprowadzone w ramach projektu „MRG – mobilizacja, rozwój gminy – celem Młodzieżowej Rady Gminy Kościan”, dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021–2030.

Komunikat Przewodniczącego RGK nr 3 – wzór zgłoszenia