Skip to main content

Stowarzyszenie CRGKościan rozpoczyna realizację projektu „Rodzinne  spacery o zachodzie słońca”. Projekt dofinansowany jest  przez Zarząd Powiatu Kościańskiego.

Zadanie „Rodzinne spacery o zachodzie słońca” mają na celu popularyzację aktywnego wypoczynku w popularnej obecnie formie rekreacji jaką jest Nordic Walking. Mimo, że technika ta ma prawie 100 lat w Polsce jest jeszcze mało znana, co jest dużą szkodą przede wszystkim dla osób starszych, otyłych czy nieposiadających predyspozycji do uprawiania bardziej intensywnych sportów. Zadanie reprezentowane przez ten rodzaj aktywności ma: zwiększyć aktywność całych rodzin, zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na choroby cywilizacyjne (jak choroby układu krwionośnego), a dla osób chorych pomóc w leczeniu, ponieważ wzmacnia serce, a także oczyszcza układ krwionośny z toksyn. Zajęcia poprowadzi instruktor Nordic Walking pani Katarzyna Naglik. W ramach projektu przewidziane jest również spotkanie z dietetykiem.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu kościańskiego do udziału w zadaniach projektowych. Informacje w siedzibie stowarzyszenia: Stare Oborzyska, ul Szkolna 1 lub pod numerem tel: 655119820 lub 503013259.