Skip to main content

W piątek, 25 września 2015 roku o godz. 12.00 w Kościanie w Nenufar Club przy ul. Bocznej 21 odbyły się Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki.

Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki to najważniejsza tego typu impreza w Województwie Wielkopolskim. Jest to okazja do spotkania specjalistów z różnych dziedzin, podsumowania mijającego sezonu turystycznego, a także wymiany doświadczeń i integracji branży. W obchodach uczestniczą reprezentanci środowisk, dla których ważny jest rozwój turystyki i promocja Wielkopolski, m.in. Samorządu Województwa Wielkopolskiego i samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, uczelni kształcących kadry dla turystyki, branży turystycznej, a także Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, mediów oraz innych podmiotów odgrywających znaczącą rolę w popularyzowaniu turystyki.

Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki mają w naszym regionie wieloletnią tradycję. Organizowane są każdego roku na przełomie września i października przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w różnych miejscach w Wielkopolsce, we współpracy z partnerami lokalnymi – w tym roku z Miastem Kościan, Gminą Kościan oraz Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Gminy Kościan. W ostatnich latach miały miejsce w Kłodawie, Murowanej Goślinie, Turku i Śremie.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Turystyki ustanowiony został przez Światową Organizację Turystyki w celu uświadomienia znaczenia turystyki i jej wpływu na wartości społeczne, polityczne, gospodarcze i kulturowe. To najważniejsze cykliczne święto branży turystycznej obchodzone jest na świecie (począwszy od 1979 r.) 27 września każdego roku.
Tegorocznemu Światowemu Dniu Turystyki, którego oficjalne obchody odbędą się 27 września br. w Burkina Faso, przyświeca hasło: „Miliard turystów, miliard możliwości” (ang. One billion tourists, one billion opportunities)