Skip to main content

W związku z wydarzeniami w Ukrainie nie pozostajemy obojętni! 

https://zrzutka.pl/z/crgkosciandlaukrainy

Uruchamiamy zbiórkę, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym przybyłym do Polski. Nie wiemy, jak sytuacja będzie rozwijać się w kolejnych dniach, ale jedno jest pewne – już teraz nasze wsparcie może zmienić los Ukraińców, którzy zostali dotknięci wrogimi działaniami Rosji. Już spora grupa mieszkańców Ukrainy przybyła na nasze tereny – Powiat kościański. Są to głównie mamy z dziećmi oraz osoby starsze.

Żeby zapewnić jak najskuteczniejszą pomoc, zebrane środki przekażemy lokalnym instytucjom na pokrycie bieżących potrzeb.   Osoby tam pracujące wiedzą najlepiej, jakiego wsparcia Ukraińcy potrzebują w tych trudnych chwilach.

Każda złotówka to gest wsparcia i solidarności z zaatakowanymi przez Rosję. Pomóż wpłatą i udostępnij dalej, gdzie tylko się da – niech świat widzi, że jesteśmy Solidarni z Ukrainą. 

Zbiórka została utworzona przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan, która działa na terenie Gminy Kościan od 2009 roku. Organizacja będzie czuwać nad podziałem środków i informować o sposobie ich wydatkowania.

Kontakt dla mediów: crgkoscian@gmail.com