Skip to main content

Czas biegnie nieubłagalnie… Jeszcze nie tak dawno gorąco zachęcaliśmy do spróbowania swoich sił w zdobyciu pieniędzy z Lokalnego Funduszu Małych Inicjatyw, a dziś przychodzi czas podsumowań.

Czas intensywny, twórczy i kreatywny był dla wszystkich- zarówno dla osób pozyskujących środki, czyli dla mieszkańców organizujących się w grupy nieformalne, dla młodych organizacji ale także dla NGO, które wzięły pod swoje skrzydła grupy nieformalne. Wyzwaniem był czas pandemii dla doradców a także animatorów, bowiem brak możliwości spotkania się z mieszkańcami spowodował, że trzeba było włożyć więcej pracy w inne kanały komunikacyjne, aniżeli spotkania w cztery oczy… W zależności od nakładanych i zdejmowanych obostrzeń co do spotkań, zmienialiśmy formy i dostosowywaliśmy do panujących warunków. Także dla Operatora, czyli dla osób pracujących w Centrum Rozwoju Gminy Kościan, projekt pod nazwą „Od rozwoju naszej społeczności rozpoczynamy budowanie lepszego świata!” stał się lekcją pokory, bowiem nagle okazało się, że kontakt z potencjalnymi rozliczającymi musi być ograniczony, docierające dokumenty muszą być na kwarantannie (:)).

Pisząc projekt w 2019 roku do Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w programie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2020, nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy. To co było oczywiste, nagle oczywiste przestało być.

Jednak siedząc i patrząc wstecz, możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy z Was dumni- mieszkańcy powiatu kościańskiego. Stanęliście na wysokości zadania!

Część zadań odbyła się w realnej rzeczywistości a część aktywności przenieśliście do Internetu. Sytuacja zmusiła Was do uruchomienia swej kreatywności ale także potrzeby nauczenia się nowych umiejętności. Faktem jest, że cały czas musieliście myśleć o bezpieczeństwie uczestników ale z tym także poradziliście sobie doskonale. I mimo przeszkód udało Wam się zachęcić do działania. Swe efekty osiągaliście bez problemów. Mierzyliście siły na zamiary i dziś za pomocą tego artykułu, chcemy Wam podziękować. GRATULACJE dla tych, którzy realizowali pomysły po raz pierwszy (mamy nadzieję, że nie po raz ostatni), a także dla tych, którzy robili to po raz kolejny.

Aktywności były różne.. ale takie, wpisujące się w aktywizację społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że pobudziliśmy Wasz apetyt na więcej? Namiastkę projektów możecie zobaczyć w filmie, który przygotowaliśmy na zakończenie.

Śledźcie naszą stronę i nasz profil na FB- Centrum Rozwoju Gminy Kościan, bowiem mamy nadzieję, że pojawią się kolejne konkursy, które dadzą Wam możliwość wykazania się.

https://drive.google.com/file/d/1Sr4QRtJpMSJm1Go4cRga94UAxhsLwwlb/view?usp=sharing