- „Zdalne sposoby, aby na Święto Muzyki chór wystąpić był gotowy”.
Aktywni chórzyści Towarzystwa Śpiewu „Harmonia” w Śmiglu zaprosili do wspólnego śpiewu dzieci z Przedszkola w Śmiglu.
- Plener malarski „Moje miejsce na ziemi”
Kolaż zdjęć powstałych podczas pleneru malarskiego w Racocie przy Pałacu. W plenerze wzięli udział mieszkańcy powiatu kościańskiego bez względu na wiek.
3. Uroczysko – malarski zakątek
Kolaż zdjęć powstałych podczas pleneru malarskiego w Starych Oborzyskach. W plenerze wzięło udział 26 uczniów miejscowej szkoły podstawowej. 4. Nasza Mała Ojczyzna w obiektywie. Działań projektowe polegały na nauce robienia zdjęć oraz na przygotowaniu wystawy najciekawszych zdjęć. 5. „Fit emeryt” Aktywni emeryci spotykali się rekreacyjno–edukacyjnie np. w Kluczewie, w Starej Chacie u Kowola. W programie atrakcje: zwiedzanie kuźni i starej chaty, spotkanie z Kowolem. 6. „Rozśpiewany Dom” Grupa nieformalna słowiki rozśpiewana. Śpiewali w ramach inicjatywy w domu w ogrodzie. Umilali wszystkim życie i marzyli o tym skrycie. 7. „Mały dla małych” Co ważnego się wydarzyło w ramach inicjatywy to szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz sprzętu strażackiego. Zapowiadana niespodzianka dla najmłodszych strażaków ich własne mini autko w pełni sprawne na silnik spalinowy z pojemnością wody 60 litrów. Atrakcja przeogromna. Szkolenie z pierwszej pomocy to dawka wiedzy dla naszych dzieci jednak ich własne autko zrobione od podstaw to jak prezent mikołajkowy. |
8. „Jesień Życia w jesiennej odsłonie”
Zdjęcie to kolaż zdjęć z kalendarza seniorek. Efekt naszej pracy był niesamowity. Każda z Pań była bardzo zadowolona z profesjonalnej sesji. Seniorki wyraziły chęć dalszego udziału. Tęczowe kobietki spisały się na medal.
9. Czerwona Wieś i Kopaszewska Droga Krzyżowa – szlaki pamięci
Kolaż ukazujący elementy składowe projektu: spotkanie towarzyszące ukazaniu się książki o Czerwonej Wsi, połączone z odsłonięciem pomnika dedykowanego poległym w latach 1914-1920, koncertem chorału gregoriańskiego, występem Capelli Zamku Rydzyńskiego, warsztatami plastycznymi i zwiedzaniem pałacu oraz drugi element – szóstą pieszą Kopaszewską Drogę Krzyżową pod hasłem „Szlakiem benedyktynów lubińskich z okazji 950-lecia ich obecności na Ziemi Kościańskiej”.
10. „Śladami Śmigielskich Pomników Przyrody”
Zdjęcie zostało wykonane podczas rajdu pieszego w ramach projektu „Śladami Śmigielskich Pomników Przyrody”. Na szlaku wędrówki poza pomnikami przyrody grupa obserwował różne gatunki roślin i zwierząt.
11. „Oaza relaksu i rekreacji”
Niezwykły dzień! Niewidomi stawiają czoła trudnościom nieznanym większości ludzi. Stąd ich radość życia, odwaga i siła są dla wielu z nas godne podziwu i uznania. Biała laska jednoczy i integruje!
12. „FESTYN PIECZONEGO ZIEMNIAKA”
Festyn odbył się na palcu zabaw w naszej wsi, skierowany był dla mieszkańców. Podczas festynu było wiele gier i zabaw muzycznych skierowanych dla uczestników. Podczas festynu można było skosztować pieczonego ziemniaka oraz kiełbaskę z grilla.
13. „Pszczoły = życie”
Kolaż ze zdjęć z warsztatów zrealizowanych w ramach projektu
14. „DZIECI I FILM –NOC FILMOWA”
Noc filmowa poprzedzona spotkaniem z OSP Jerka . 63 dzieci spędziło noc na hali sportowej oglądając różne filmy. Była pizza i popcorn oraz pytania kiedy następna taka noc się odbędzie. Sposób na spędzenie czasu bez telefonu i komputera.
15. „DZIEŃ SĄSIADA-SPOSÓB NA AKTYWIZACJĘ MIESZKAŃCÓW JERKI”
Spotkanie mające na celu integrację mieszkańców Jerki. Uczestnicy sami przygotowali potrawy, które znalazły się na wspólnym stole-pierogi, paszteciki, bigos, smalec gęsi oraz kompot z dyni. Zwykła rozmowa to coś czego najbardziej potrzebowali uczestnicy.
16. „W świecie czarów hobbitów i kosmitów ”
Projekt „W świecie czarów, hobbitów i kosmitów” miał zachęcić dzieciaki do czytania. Pobudzał dziecięcą wyobraźnię i nakłaniał do sięgania po lekturę.
– Jak wyglądał hobbit z powieści Tolkiena?
– Jakie krainy przemierzał Bilbo?
– Czy kosmos może mieścić w sobie inne światy?
To jedne z wielu pytań, na które dzieci szukały odpowiedzi podczas warsztatów plastycznych, rzeźbiarskich i astronomicznych. Szalone dziecięce pomysły wywoływały uśmiech na twarzach, także tych starszych J, i owocowały wspaniałymi działaniami. W szkolnym obserwatorium astronomicznym można było przymierzyć się do lotu w kosmos i do uczucia stanu nieważkości J.
17. „ Chwytam za kije czuje że żyje”
Zdjęcie zrobione podczas spotkania szkoleniowego w Starym Bojanowie w ramach projektu
„Chwytam za kije czuje że żyje „
To był wspaniały dzień pełen radości uśmiechów
i nauki maszerowania z kijami.
18. „ZAPOMNIANE ZABAWY PODWÓRKOWE”
Projekt polegał na nagraniu przez dzieci zabaw podwórkowych, w które grali ich rodzice lub dziadkowie. Następnie wyświetlono je oraz dzieci miały możliwość w nie zagrać. Poznały klasy, grę w gumę, masło czy dwa ognie – to nie to co wirtualne gry.
19. „Film sposobem na nudę”
Film na nudę świetna sprawa
Pan Leonard więc zaprasza
bilet sprawdzi, film wybierze,
więc nie zwlekać na film przyjdźcie!!!
Kolaż ze zdjęć ze spotkania z questem Krowim Szlakiem w Spławiu.
21. „Rola książek w doskonaleniu relacji międzyludzkich”
Barbara Zaborska, autorka książek “Łódki Pana Boga” oraz “Wypłyń na głębię” i wydawca książki “Wszystko będzie dobrze” Weroniki Rataj, przeprowadziła spotkania dotyczące szeroko pojętych relacji międzyludzkich dla uczniów klas ósmych oraz z dorosłymi czytelnikami.
22. „ZAKRĘĆ SIĘ POZYTYWNIE – I TY MOŻESZ POMÓC”
Projekt , który wywołał wiele dobrych emocji .Zamontowanie serca na nakrętki to nie tylko działanie proekologiczne ale i uczące dobrych postaw. Wystarczyło 5 dni ,aby serce się zapełniło. Można będzie komuś pomóc.
23. „Krzyże, figury, kapliczki przydrożne oraz kościoły gminy i miasta Kościan”
Autorem fotografii jest członek grupy nieformalnej p. Krzysztof Szała. Podpis pod zdjęciem:
CHRYSTUS- Oj, Polacy! Bardzo mnie martwicie!
POLACY- Aaa…kukurydza w tym roku jest piękna.
24. „W Spławiu działamy i wieś w mleczną krainę zmieniamy”
Młoda kowbojka na byku-rodeo podczas wydarzenia integracyjnego w stylu country w Spławiu.
25. „Fitness w Spławiu”
Grupa kobiet ze Spławia uwalnia endorfiny po zakończonym treningu w ramach inicjatywy „Fitness w Spławiu”. Zajęcia odbywały się dzięki funduszom z projektu przeznaczonych na zakup projektora.
26. „Bawimy się razem bez komputera”
Na zdjęciach są dzieci, które grają w gry zakupione w ramch projektu. Pokazujemy dzieciom, że gry planszowe też są ciekawe i fajne. Niestety ze względu na pandemię gry są wypożyczane i dzieci grają w domu z rodzicami. Maiłyśmy w planach na jesień zrobić wieczory przy grach na świetlicy. Mamy nadzieje, że jeszcze nam się uda.
27. „Zrób coś sama”
Na zdjęciach są przedmioty, które wykonałyśmy na warsztatach. Zrobiłyśmy piękne skrzyneczki oraz lalki ziarnuszki-lawenduszki.
28. „Internetowy konkurs solowy”
Projekt odbywał się podczas pierwszej tzw. fali Covid 19 .Było to trudne ale dzięki niemu wielu mieszkańców mogło zachwycać się popisami solowymi muzyków miejscowej orkiestry ,,, co odzwierciedla ponad 2 tysięczna oglądalność filmu z wykonaniami ….Warto podkreślić ze dla wykonawców był to czas w którym mimo trudów związanych z pandemia mieli możliwość prezentacji swego talentu i kunsztu artystycznego.
29. Uatrakcyjnienie Questu „Krowim Szlakiem”
30. „Zatrzymać wspomnienia”
Warsztaty ze scrapbookingu w Akademii św. Mikołaja – Zatrzymać wspomnienia. Grupa sprawnych rąk wykonała od podstaw album do zdjęć. Teraz można w każdej chwili je obejrzeć i powspominać minione chwile.
31. „Cyberbezpieczny Kościan”
Zdjęcie przedstawia wolontariuszy zaangażowanych w realizację inicjatywy „Cyberbezpieczny Kościan”. Inicjatywa miała na celu uświadomić społeczeństwo oraz pokazać z jakimi zagrożeniami nieświadomie każdy z nas może spotkać się w Internecie.
32. „Plenerowe Warsztaty w Śmiglu”
Kolaż przedstawia uczestników projektu wykonujących zdjęcia modelce podczas plenerów fotograficznych na terenie gminy Śmigiel. Inicjatywa cieszyła się sporym zainteresowaniem, zaś uczestnicy wykazali się ogromnym profesjonalizmem.
33. „Malujemy Światłem w Śmiglu”
Kolaż przedstawia zdjęcia wykonane przez uczestników projektu podczas warsztatów z malowania światłem w Śmiglu. Spotkania cieszyły się sporym zainteresowaniem uczestników oraz wyróżniały się ich kreatywnością.
34. „Malujemy Światłem w Kościanie”
Kolaż przedstawia zdjęcia wykonane przez uczestników projektu podczas warsztatów z malowania światłem w Kościanie. Spotkania cieszyły się sporym zainteresowaniem uczestników oraz wyróżniały się ich kreatywnością w wykonywaniu zdjęć.
35. „Kino plenerowe na wsi”
W oczekiwaniu na film przedstawiane są warunki uczestnictwa w konkursie rysunkowym na ilustracje do filmu.
W ciemności super się oglądało…
36. „Badaj swoje piersi – dbaj o zdrowie”
Rak wykryty wcześnie jest uleczalny. Nie każda zmiana piersi jest nowotworem, ale absolutnie każda wymaga diagnozy.
Propagujemy zdrowy styl życia poprzez warsztaty edukacyjne samobadania piersi przy użyciu fantomu.
37.”Dawniej to było inaczej”
Prezentacja programu artystycznego, opisującego życie, miejsca, ludzi „lat minionych”( szczególnie lata 30., 40. 50. XX wieku). Koncert składał się z tekstów literackich i piosenek. Były to – w większości – utwory, związane z Ziemią Kościańską.
38. „Usprawnienie ruchowe społeczeństwa”
Zdjęcie przedstawia przygotowania osób do wspólnego marszu z kijkami nordic walking.
39. „Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Podkowa Racotu dla dzieci w wieku 5-6 lat”
Uczestnicy zajęć sportowych oraz Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej Podkowa Racotu dla dzieci w wieku 5-6 lat wraz z rodzicami, trenerem i wolontariuszami odpowiedzialnymi za realizację projektu.
40. „Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Podkowa Racotu dla dzieci w wieku 7-8 lat”
Uczestnicy zajęć sportowych oraz Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej Podkowa Racotu dla dzieci w wieku 7-8 lat wraz z rodzicami, trenerem i wolontariuszami odpowiedzialnymi za realizację projektu.
41. „Strefa kreatywna. Wszystko gra!”
Świnki, rybki, dinozaury
rury, puszki itepe…
Wiertarka, klamerki…
Z uśmiechem bawimy się!
A wszystko w dur nam tu gra!
42. „Strefa rekreacji. Wszystko gra!”
Tańczą, grają, układają – stale się uśmiechając.
No i wszystko gra!
43. „Strefa seniora. Wszystko gra!”
Na puzonie – wszystko gra!
W kawiarence – wszystko gra!
Gdy śpiewają – wszystko gra!
Bo seniorzy wiedzą, że się da!
44. „Wspólna praca się opłaca”
Nadesłane zdjęcie przedstawia wspólną pracę mieszkańców
sołectwa Jurkowo podczas renowacji placu zabaw jak i
wspólną biesiadę przy ognisku, która zwieńczyła
przedsięwzięcie. Zdjęcie również obrazuje efekt końcowy
pracy mieszkańców – zgodnie z nazwą inicjatywy WSPÓLNA
PRACA SIĘ OPŁACA!
45. „Trele i Śpiewy w Czerwonej Wsi”
Projekt Trele i Śpiewy w Czerwonej Wsi – podczas trzech etapów integrował mieszkańców i dał możliwość przyjemnego spędzenia czasu, podczas wspólnego tworzenia karmnika i pokazu Talentów naszych mieszkańców. Inicjatywa pozwoliła dzieciom poznać lepiej mieszkańców lasu i ich potrzeby.
46. „TDT_Tradycyjne Dożynki w Kopaszewie”
Młodzież piękna i kolorowa zaangażowana w przygotowanie dożynek wiejskich w ramach projektu Tradycyjne Dożynki w Kopaszewie!
47. „Po Strażacku, czyli bezpiecznie”
Po strażacku, oznacza bezpiecznie! Efekty specjalne podczas ćwiczeń z ratownictwa medycznego mile widziane.
48. „Strażacy dla Kopaszewa”
Przyjemnie i pożytecznie… Podczas prac można bawić się w chowanego, czy nocne podchody z grabiami i miotłami. ;P Strażakom wychodzi to najlepiej!