Skip to main content

Gmina Kościan, jako jedna z 12 samorządów w Wielkopolsce, przystąpiła do prestiżowego projektu pt. WARNiK. Na udziale w projekcie skorzystają przede wszystkim mieszkańcy. Reprezentanci gminy będą pracować nad nowymi rozwiązaniami, które są potrzebne lokalnej społeczności.

Zgodnie z założeniami projektu gminę Kościan reprezentują 3 osoby: mieszkanka Turwi- Katarzyna Zamrz, liderka Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Gminy Kościan- Jolanta Nowicka, przedstawiciel Gminy- Mirosław Duda. Ich zadaniem jest wypracowanie pomysłów na działania, które są potrzebne w gminie i które zgłaszają sami mieszkańcy.

Problemy zgłaszane ze strony mieszkańców są różne. To między innymi brak wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży w czasie pocovidowym, brak miejsc spotkań dla mieszkańców czy też mała integracja mieszkańców z obcokrajowcami. W ramach projektu będziemy szukać dla nich konkretnych rozwiązań – mówi Anna Jądrzyk ze Stowarzyszenia Centrum PISOP, które realizuje projekt.

W ramach projektu przedstawiciele gminy biorą udział w szkoleniach i korzystają ze wsparcia doradców. Zaplanowane zostały także spotkania z norweskim partnerem projektowym – firmą Newschool oraz wizyta studyjna dla uczestników, prezentująca dobre praktyki.

Jestem przekonana, że dzięki wsparciu naszych ekspertów, w tym partnera z Norwegii, już wkrótce w gminie uda się podjąć nowe działania – uzupełnia A. Jądrzyk.

Postępy projektu można śledzić na profilu Stowarzyszenia Centrum PISOP na Facebooku.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.