Skip to main content

Stowarzyszenie CRG rozpoczyna realizację  projektów finansowanych przez Powiat Kościański.

  • Rodzinna przygoda na szlakach turystycznych Ziemi Kościańskiej” .

Zadanie zrealizowane zostanie na terenie powiatu kościańskiego w szczególności: Pałac w Racocie, las między Racotem a Gryżyną, gościniec i ruiny kościoła w Gryżynie, ruiny pałacu w Osieku, pałac w Choryni i Kopaszewie, zakon w Lubiniu, Pałac w Turwi. Celem spotkania jest integracja międzypokoleniowa, wspierania działań promujących dziedzictwo kulturowa poprzez wycieczki oraz zapoznanie uczestników z dziejami wielu wybitnych postaci takich jak : Adam Mickiewicz, Dezydery Chłapowski, Napoleon Bonaparte które przebywały na terenie powiatu kościańskiego. Dodatkowo zostaną przeprowadzone warsztaty z czerpania papieru. Dofinansowanie projektu w wysokości 900 zł z wkładem własnym 600zł.

  • Bieganie z rana jak śmietana”

Cykl kilku 90-cio minutowych spotkań teoretyczno – praktycznych, które mają na celu promocję i popularyzację biegania jako aktywnego wypoczynku i zdrowego trybu życia . Na projekt przeznaczony jest grant w wysokości 1000 zł.Przewidziane są spotkania z dietetykiem oraz sportowcem o długoletnim doświadczeniu. Zajęcia mają przeciwdziałać negatywnym wzorcom, które często prowadzą do nadużywania alkoholu i innych używek wśród młodzieży.

  • Kościańskie spacery o poranku”

Dofinansowanie projektu w wysokości 1300 zł. Zadanie ma na celu popularyzacje aktywnego wypoczynku, zwiększyć aktywność osób starszych, zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na choroby cywilizacyjne ( otyłość, choroby układu krwionośnego), pomóc osobom otyłym, które często wstydzą się swojej tuszy i przez to nie uprawiają sportów. Dodatkowo przewidziane są prelekcje z tematyki zdrowego sposobu odżywiania a także poprawnego uprawiania sportu Nordic Walking. Po zakończeniu treningu przewidziany jest zdrowy posiłek poranny w stylu norweskim. Kwota dofinansowania 1000 zł.