Skip to main content

Młodzieżowe Mobilizatory

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan ma przyjemność poinformować Was o rozpoczętej w tym roku realizacji projektu pn.: Młodzieżowe Mobilizatory, który potrwa do końca 2025 roku. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Młodzieżowego – Programu Rządowego Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Projekt jest kolejnym krokiem naszej organizacji we wzmacnianiu i projektowaniu działań społecznych młodzieży na terenie Wielkopolski. W działaniach udział wezmą 4 Młodzieżowe Rady, ich opiekunowie, młodzież, wolontariusze oraz przedstawiciele urzędów. Celem projektu jest zwiększenie zaangażowanie i partycypacji obywatelskiej i społecznej młodzieży, rozwój współpracy pomiędzy wyżej wymienionymi środowiskami poprzez wypracowanie efektywnych narzędzi komunikacji i działań systemowych opartych o projektowanie społeczne, które będą odpowiadały na potrzeby i problemy młodzieży, co w efekcie przyczyni się do skutecznej odpowiedzi na te problem oraz efektywne rozwiązanie ich problemów.

W ramach projektu przewidujemy szereg innowacyjnych działań, wśród nich będzie sztuka projektowania społecznego, wdrożenie mentorek i mentorów dla Młodzieżowych Rad i ich społeczności, czy wypracowywanie narzędzi systemowych do skuteczniejszego zarządzania i wdrażania rozwiązań na rzecz młodzieży w gminach.

Przeprowadzenie tak kompleksowego projektu nie byłoby możliwe bez udziału i zaangażowania otoczenia społecznego Młodzieżowych Rad, dlatego też istotna jest rola opiekunów, wolontariuszy, młodzieży i przedstawicieli lokalnych władz.

Działania w naszym projekcie nabierają rozpędu, dlatego zapraszamy Was do śledzenia relacji z realizacji projektu na naszym profilu Facebook i stronie internetowej.

Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Młodzieżowego – Rządowego Programu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na lata 2022-2033.