Skip to main content

W tegorocznym Świątecznym Jarmarku  zorganizowanym przez Miasto Kościan, który odbył się w dniach 9-11 grudnia 2016 r.  swoje stoisko zaprezentowało także Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan Stare Oborzyska.

Na stoisku można było podziwiać prace osób,  prace wykonane przez uczniów i rodziców z Przedszkola, Gimnazjum oraz Rady Rodziców ze Starych Oborzysk, Przedszkola i Szkoły Podstawowej  z Turwi. Choinki ze sznurka, koralików i piórek, piękne ekologiczne mikołaje, renifery zrobione z kawałka drewna brzozy. Misternie wykonane bombki ozdobione metodą decoupage, cekinami oraz kawałkami wstążek. Przepiękne filcowe  reniferki, pingwinki wyszywane przez mamy i dzieci. Finezyjne koronkowe aniołki , kolorowe kartki,  lampiony.

Nie zabrakło także świątecznych wieńców przystrojonych cynamonem, orzechami i pachnącymi plasterkami pomarańczy. W powietrzu unosił się zapach  własnoręcznie wypieczonych pierniczków przez Radę Rodziców ze Starych Oborzysk, którymi każdy mógł się poczęstować.

Dodatkową atrakcją zorganizowaną przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan były darmowe  warsztaty rękodzielnicze  dla dzieci. Pod  czujnym okiem Pani Ani  Miler krok po kroku  metodą scrapbookingu, wykonali przepiękny zimowy domek, ozdobiony śnieżynkami, choinkami i sztucznym śniegiem. Warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowanym a każdy uczestnik zajęć stał się posiadaczem niepowtarzalnej i własnoręcznie zrobionej  świątecznej ozdoby.

Dziękujemy wszystkim twórcom za prezentację swoich prac a zwiedzającym za przybycie.
Serdecznie zapraszamy za rok.

Zdjęcia – źródło:  koscian.net