Skip to main content

W dniach 25 – 26 sierpnia odbyły się imprezy związane z Zakończeniem sezonu letniego w Nowym Dębcu. Pierwszego dnia odbywały się imprezy sportowe w tym VIII Turniej Boule o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie czy III Zawody Strzeleckie. Drugiego dnia na placu przy scenie od godziny 13.00 dzieci miały możliwość skorzystania bezpłatnie z dmuchanych zjeżdżalni, a dla dorosłych przygotowano punkty gastronomiczne, gdzie mogli oczekiwać na część muzyczną zakończenia sezonu. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół Grandpas Rock Blues Band, który jak zwykle zaczarował publiczność muzyka w rytmie blues’a i rocka. Następnie przyszedł czas na nietypowe połączenie muzyczne. Na scenie bowiem zaprezentowały się Joanna Dudkowska i Agnieszka Kova Kowalczyk, które na długo pozostaną w pamięci odbiorców. Dziewczyny bowiem dały rewelacyjny koncert na gitarze basowej i wiolonczeli. Zainteresowane osoby mogły zakupić płytę oraz uzyskać autograf. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna w rytmie lat 80-tych i 90-tych, a sezon letni 2018 w Nowym Dębcu zakończył się pokazem fajerwerków.

Organizatorami Zakończenia sezonu letniego w Nowym Dębcu byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w KościanieStowarzyszenie „Centrum Rozwoju Gminy Kościan”Urząd Miejski Kościana, Sołectwo Nowy Dębiec, Centrum PISOP.
Szczególne podziękowania dla Pani Aldony Mądry z Firmy  za wydłużenie czasu możliwości korzystania przez dzieci ze zjeżdżalni oraz dla EMEK Party Przemysław Kobus Oprawa Muzyczna Imprez Okolicznościowych, który poprowadził imprezę taneczną charytatywnie